Ήττα σοκ για τη Ζενίτ

Σε ένα απίστευτο παιχνίδι η Ζενίτ γνώρισε την ήττα εκτός έδρας από την έκτη στη βαθμολογία Λοκομοτίβ με 4-2. Το εντυπωσιακό της υπόθεσης είναι ότι στο ημίχρονο ο προσεχής μας αντίπαλος βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 0-2 με τέρματα που σημείωσαν οι Λάζοβιτς και Μπουχάροβ. Στην επανάληψη όμως κοιμήθηκαν και οι γηπεδούχοι με αντεπίθεση διαρκείας σημείωσαν 4 τέρματα. Ο Σπαλέτι παρέταξε την Ζενίτ με κάποιες αλλαγές αφού επέλεξε να ξεκουράσει κάποιους παίκτες ενώ το προβάδισμα στο ημίχρονο φαίνεται να τους ήρθε μπούμεραγκ. Ο αγώνας ήταν ανοικτός και οι φάσεις για γκολ μπροστά και στις δυο εστίες ήταν αμέτρητες και δεν είναι υπερβολή ότι μπορούσαν να σημειωθούν πολύ περισσότερα τέρματα. Η ήττα της Ζενίτ και ο τρόπος που ήρθε δεν θα πρέπει να μας παρασύρει αφού είναι σίγουρο ότι θα έρθουν προετοιμασμένοι και ακόμα περισσότερο πεισμωμένοι. Με την ήττα τους μάλλον χάνουν την πρώτη θέση στη βαθμολογία από την ΤΣΣΚΑ αλλά ούτε αυτό θα παίξει ρόλο το βράδυ της Τρίτης.

Ο Πορτογάλος Ντάνι ήταν στο αρχικό σχήμα και με τις ατομικές του ενέργειες μας υπενθύμισε ότι θα πρέπει να προσεχθεί ιδιαίτερα..

Ζενίτ: Malafeev, Lomberts, Hubocan, Alves, Criscito, Danny, Denisov, Ionov, Fayzulin, Bukharov, Lazovic