Γιοβάνοβιτς: Κερδίσαμε δίκαια

Ο προπονητής μας δήλωσε ότι το τρίποντο που πήραμε σήμερα ήταν πολύ σημαντικό και το κερδίσαμε δίκαια. Τόνισε τη διαφορά στην απόδοση μας μεταξύ του Α’ και Β’ ημίχρονου, αφού ήταν εμφανές ότι οι Σαλαμιναίοι ισορρόπησαν το παιχνίδι. Αναλυτικά δήλωσε:

Όταν το γήπεδο είναι άδειο, είναι πολύ δύσκολο και για τους παίκτες γιατί δεν είναι κάτι συνηθισμένο. Είμαστε ομάδα που έχουμε πολύ μεγάλη στήριξη και βοήθεια από τον κόσμο και ήταν δύσκολο. Το πρώτο μέρος ήταν καλό για εμάς. Καταφέραμε να προηγηθούμε στο σκορ και δεν κινδυνεύσαμε. Είχαμε αρκετή υπομονή και σίγουρο παιχνίδι το οποίο στην δεδομένη στιγμή που είμαστε, με άφησε ικανοποιημένο. Στο δεύτερο μέρος δεν είχαμε την ίδια εικόνα. Μας έλειψε η κυκλοφορία της μπάλας που ήταν θετική στο πρώτο μέρος. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν περισσότερο παιχνίδι θέσεων, δεν είχαμε κινητικότητα, δεν ήμασταν τόσο απειλητικοί για την αντίπαλη άμυνα. Αυτό έδωσε στην Σαλαμίνα το δικαίωμα να ισορροπήσει το παιχνίδι. Σίγουρα είναι σημαντικό που στο τέλος βάλαμε το δεύτερο γκολ και όποιο είδος άγχους προνοεί το 1-0, το τελειώσαμε. Πιστεύω ότι κερδίσαμε δίκαια και είναι σημαντικό για μας αυτή την στιγμή.