Δεν στοίχισε η αδράνεια

Δεν μπορούσε να μην αναγνωρίσει την προβληματική εικόνα της ομάδας μας ο Γιοβάνοβιτς στις δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα. Ο προπονητής μας παραδέχτηκε ότι στο διάστημα αυτό η ομόνοια θα μπορούσε να σκοράρει. Η αλήθεια είναι ότι η προβληματική εικόνα του ΑΠΟΕΛ δεν ήταν μόνο στο τελευταίο διάστημα του αγώνα αλλά σε ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο, απλά στα τελευταία 20 λεπτά το πρόβλημα ήταν έντονο. Αναλυτικά οι δηλώσεις Γιοβάνοβιτς:

«Ήταν ένα παιχνίδι με εξαιρετικό ρυθμό από την αρχή μέχρι το τέλος. Είχαμε δυο διαφορετικά ημίχρονα. Στο πρώτο, το παιχνίδι ήταν αρκετά ισορροπημένο με λίγο περισσότερη κατοχή μπάλας για την Ομόνοια. Στην διάρκεια του πρώτου μέρους είχαμε 3-4 πολύ καλές προϋποθέσεις για να κάνουμε το γκολ όταν φεύγαμε με πλεονέκτημα παίκτη στην επίθεση. Το τελευταίο διάστημα του παιχνιδιού ανήκει πλήρως στην Ομόνοια, που θα μπορούσε να είχε εκμεταλλευτεί μια από τις ευκαιρίες που έκανε. Είναι από τις σπάνιες φορές που υπάρχει τόσο καλός ρυθμός σε ένα παιχνίδι. Εκείνο που μας προβληματίζει είναι η παρουσία μας στο τελευταίο διάστημα του αγώνα, όπου η αγωνιστική μας αδράνεια θα μπορούσε να μας κοστίσει».