Δυνάμεις τέλος

Ο Γιοβάνοβιτς είπε τα απολύτως απαραίτητα μετά τον αγώνα και την ήττα που μας φέρνει εκ νέου στο -4. Η επισήμανση του ότι οι παίκτες του δεν είχαν δυνάμεις και καθαρό μυαλό είναι αυτά που πρέπει να το  προβληματίσουν αφού σε έναν ακόμα αγώνα οι παίκτες του παρουσιάστηκαν κατώτεροι των προσδοκιών. Η ευθύνη δεν βαραίνει μόνο τους ίδιους αλλά και τον προπονητή μας έστω και αν κάποια λάθη όπως αυτό του Ολιβεϊρα δεν μπορούν να χρεωθούν στον Γιοβάνοβιτς. Οι δηλώσεις του Γιοβάνοβιτς:

«Συγχαρητήρια στην Ανόρθωση. Δίκαια κέρδισε το σημερινό παιχνίδι. Εμείς ξεκινήσαμε ένα αρκετά σημαντικό παιχνίδι με άσχημο τρόπο. Ιδιαίτερα στα πρώτα 15-20 λεπτά κάναμε τόσα πολλά λάθη που σπάνια γίνονται. Σήμερα έγιναν όλα σε ένα 15λεπτο. Χωρίς να πιεστούμε, δώσαμε δικαίωμα στην Ανόρθωση να πάρει προβάδισμα με 2-0. Αργότερα η Ανόρθωση μας έδωσε το χώρο κάτι που ήταν πολύ φυσιολογικό. Από κει και πέρα όση προσπάθεια και αν κάναμε δεν είχαμε τις δυνάμεις να τρέξουμε. Δεν είχαμε ούτε καθαρό μυαλό, για να μπούμε ξανά στο παιχνίδι. Νομίζω ότι δίκαια χάσαμε και η Ανόρθωση δίκαια πήρε τη νίκη. Ήταν η φυσιολογική εξέλιξη ενός παιχνιδιού όπου δεν παρουσιαστήκαμε, από την αρχή του, όπως θα έπρεπε πρέπει για να μπορούμε να διεκδικήσουμε κάτι καλό»