Θετικό το τεστ ετοιμότητας

Το ζητούμενο επιτεύχθηκε αφού οι Σεγκιρί και Σατσιάς πήραν το χρόνο συμμετοχής που έπρεπε στο φιλικό (5-0) εναντίον της ΠΑΕΕΚ και είναι ακόμα πιο έτοιμοι για να μπουν στα δύσκολα. Ο Σεγκιρί έδειξε όπως ήταν αναμενόμενο πιο έτοιμος από τον αρχηγό και παρά το ότι ο αγώνας δεν είχε τις δυσκολίες που απαιτούνται για να πιεστεί ιδιαίτερα έδειξε ότι μπορεί να βοηθήσει ενόψει Ομόνοιας. Ας μην ξεχνάμε ότι δεν υπάρχουν και πολλές επιλογές στην άμυνα αφού ο Χρίστου είναι εκτός πλάνων, ενώ και ο Φλορέα δεν προπονείται σε φουλ ρυθμούς.

Αναμονή υπάρχει πλέον και για τον Χρύση Μιχαήλ ο οποίος στον αγώνα της Κύπρου εναντίον της Γεωργίας αποχώρησε πριν το ημίχρονο τραυματίας. Όσον αφορά τον Μαρίνο Σατσιά αγωνίστηκε μετά από καιρό σε κανονικό αγώνα και έδειξε ότι το μόνο που ου λείπει είναι τα αγωνιστικά λεπτά. Όταν έρθουν αυτά θα είναι και πιο έτοιμος ψυχολογικά οπότε η τεχνική ηγεσία δεν αναμένεται να βιαστεί να τον ρίξει στη φωτιά.

>

Ο αγώνας με την Ομόνοια πλησιάζει και ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς εν μέσω δυσκολιών και απουσιών θα αρχίσει να ετοιμάζει το πλάνο του. Πλάνο που θα έχει σαν στόχο τη νίκη επί του μισητού μας αντιπάλου αφού μόνον έτσι θα μπορέσουμε να μπούμε για τα καλά σφήνα στο δίδυμο των πρωτοπόρων.