Μια νίκη μακριά..

Η ομάδα μας έκανε απόψε το πιο αποφασιστικό βήμα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος αφού επιβλήθηκε δίκαια της Αεκ. Έχοντας τρομερή συμπαράσταση από τον κόσμο οι παίκτες του Κωνσταντινίδη παρουσιάστηκαν έτοιμοι και αποφασισμένοι για τη νίκη. Όλα έγιναν εφικτά λόγω της τρομερής άμυνας που έπαιξε η ομάδα μας στο πρώτο ημίχρονο όταν περιόρισε πλήρως τον αντίπαλο. Είναι χαρακτηριστικό ότι στο πρώτο δεκάλεπτο η Αεκ πέτυχε 7 πόντους. Η αντεπίθεση της Αεκ έγινε στο τρίτο δεκάλεπτο όπου κατάφερε να μειώσει τη διαφορά αλλά στο καθοριστικό τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα μας ανασυντάχθηκε και μπόρεσε να πάρει την πιο καθοριστική νίκη με 74-58.

Ο Mc Fadden ήταν ο παίκτης που σήκωσε το επιθετικό βάρος με τους 17 πόντους που πέτυχε έχοντας συμπαραστάτη των Diggs με 14.

Τα δεκάλεπτα: 20-7, 18-11, 19-26, 17-14