Πελώρια νίκη και τώρα πρόκριση

Είμαστε ακόμα ζωντανοί. Το 0-2 έγινε 2-2 και τώρα η ομάδα μας καλείται να τελειώσει τη δουλειά στον επόμενο εντός έδρας αγώνα στο Λευκόθεο. Οι παίκτες του Κωνσταντινίδη ήθελαν περισσότερο τη νίκη και ήξεραν πώς να φτάσουν σε αυτή. Μετά το κακό πρώτο δεκάλεπτο ήρθε η ανασύνταξη και με φοβερή άμυνα και καθαρό μυαλό στην επίθεση πήραν κεφάλι στο σκορ το οποίο διατήρησαν μέχρι το τέλος. Χαρακτηριστικό της φοβερής άμυνας το ότι στο πρώτο δεκάλεπτο δεχτήκαμε 34 πόντους και στο δεύτερο μόνο 3. Ο Γλυνιαδάκης έκανε όλα όσα γράφαμε και το πρωί αφού πήρε την ομάδα στους ώμους του και με 23 πόντους. Η μέτρια παρουσία του Κρέμεν αντισταθμίστηκε με τη φοβερή εμφάνιση του Κουννά ο οποίος τέλειωσε τον αγώνα με 21 πόντους και 5 ριμπάουντ.

Το τελικό 70-80 στέλνει το μήνυμα ότι δεν πρέπει να υπάρξει εφησυχασμός και πως με ακόμα μεγαλύτερη προσπάθεια θα πρέπει να πετύχουμε τη νίκη-πρόκριση. Το Λευκόθεο θα είναι άδειο και στον επόμενο αγώνα. Έγκλημα.

Τα δεκάλεπτα: 34-26, 37-44, 53-57, 70-80