Περίμενε περισσότερα ο Ιβάν

Παρά τη νίκη και τα τρία γκολ ο προπονητής μας επέλεξε να σταθεί στα αρνητικά χαρακτηριστικά του ΑΠΟΕΛ, θέλοντας να στείλει και δημόσια τα δικά του μηνύματα. Ο Γιοβάνοβιτς εντόπισε το καλό εικοσάλεπτο (46-66) που έφερε τα δυο γκολ αλλά δεν έμεινε καθόλου ευχαριστημένος με την εικόνα της ομάδας στη συνέχεια του αγώνα. Εντόπισε επίσης ότι οι ευκαιρίες του πρώτου ημιχρόνου δεν ήρθαν από οργανωμένες επιθέσεις. Αναλυτικά οι δηλώσεις Γιοβάνοβιτς

«Ξέραμε από το παιγνίδι με την ΑΕΛ ότι η Δόξα αποτελεί ένα πολύ καλό σύνολο και πως μπορεί να μας δυσκολέψει. Στο πρώτο ημίχρονο κάναμε φάσεις αλλά αυτές δεν προήλθαν από οργανωμένες επιθέσεις. Δεν καταφέραμε να σκοράρουμε κάτι που έγινε στην επανάληψη με τις οργανωμένες επιθέσεις μας. Στο πρώτο 20λεπτο του β’ ημιχρόνου παίξαμε πολύ καλό ποδόσφαιρο και καταφέραμε να προηγηθούμε 2-0, αλλά μετά σταματήσαμε. Μετά το 2-0 δεν ήμασταν οργανωμένοι και αυτό δεν με αφήνει ικανοποιημένο. Δεν μου άρεσε η εικόνα μας μετά το 2-0 χωρίς καλή κυκλοφορία στο ματς και δίνοντας χώρο στη Δόξα. Γενικά δεν είμαστε ικανοποιημένοι από την εικόνα».