ΑΠΟΕΛ Vs Απόλλων 2-1

Τα φιλικά παιχνίδια είναι αποκλειστικά και μόνο για τους προπονητές και οποιαδήποτε συμπεράσματα απαγορεύονται. Το παιχνίδι με τον Απόλλωνα στο ΓΣΠ, έστω και αν ήταν το τελευταίο φιλικό, είναι μία από αυτές τις περιπτώσεις.

Η συμμετοχή του Μπεν Σαχάρ στο αρχικό σχήμα ήταν στο επίκεντρο του ενδιαφέροντος. Το πρώτο ημίχρονο είχε 2 καλές φάσεις για εμάς. Ο Κλωναρίδης μετά από ωραίο συνδυασμό με τον Μπεν Σαχάρ έκανε ένα πανέμορφο σουτ και η μπάλα κατάληξε στα δίκτυα του τερματοφύλακα του Απόλλωνα. Η δεύτερη φάση ήταν το τετ-α-τετ του Μπεν Σαχάρ που έστειλε τη μπάλα συρτά έξω.

Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου ο Απόλλωνας ισοφαρισε μετά από μελέ στη περιοχή μας. Οι δύο ομάδες έκαναν αρκετές αλλαγές.

Ο νεαρός Κούτσακος 15 λεπτά πριν το τέλος σκόραρε το δεύτερο γκολ της ομάδας μας. Προηγήθηκε σέντρα του Γένσεν και μετά από ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα η μπάλα κατάληξε στον υποσχόμενο κύπριο που με κεφαλιά έκανε το 2-1.

Ο Κλωναρίδη στο 52′ ζήτησε αλλαγή και ελπίζουμε να μην είναι κάτι που θα τον κρατήσει εκτός.

Από του κορυφαίους του παιχνιδιού ήταν οι Ζαχίντ, Γένσεν και ο τερματοφύλακας Σίλβα που έκανε 2 εντυπωσιακές αποκρούσεις.