Ευχαριστημένος αλλά όχι απόλυτα

Ο Μπαλταζάρ παρουσιάστηκε ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα αλλά και την απόδοση της ομάδας μας, δεν δίστασε όμως να εντοπίσει ότι υπάρχουν και άλλα περιθώρια βελτίωσης.

Οι δηλώσει τους μετά τον αγώνα:

«Είμαι ευχαριστημένος από το σκορ, και με κάποια πράγματα που έγιναν ειδικά στο πρώτο ημίχρονο. Αλλά δεν ξέρω με τις τόσες ευκαιρίες που χάσαμε στο παιχνίδι. Με όλο τον σεβασμό στην Ομόνοια, το σκορ έπρεπε να το είχαμε από το πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν καταφέραμε να σκοράρουμε και η Ομόνοια, έκανε το 1-2. Πήγαμε στα αποδυτήρια με το αίσθημα ότι έπρεπε να σκοράρουμε κι άλλα γκολ. Αντέδρασε καλά η Ομόνοια, μείναμε πιο πίσω από όσο θα ήθελα, αλλά καταφέραμε να αμυνθούμε και να βγούμε στην αντεπίθεση. Ιδιαίτερα τα τελευταία 20 λεπτά καταφέραμε να διατηρήσουμε την κατοχή και δημιουργήσαμε ευκαιρίες. Είμαι ευχαριστημένος με τον τόπο και την αφοσίωση των παιχτών. Σκεφτόμαστε το κάθε παιχνίδι ξεχωριστά και βλέπουμε το παιχνίδι κυπέλλου κόντρα στην ΑΕΚ. Θέλουμε να κερδίζομε κάθε παιχνίδι, αν είναι δυνατόν με καλή εμφάνιση. Δεν πρέπει να είμαστε απόλυτα ικανοποιημένοι με την σημερινή εμφάνιση, γιατί μπορούμε να παίξουμε καλύτερα. Συγχαρητήρια στους παίχτες μου, είμαι περήφανος γι’ αυτούς. Είναι το δεύτερο παιχνίδι στο ΓΣΠ και στο δεύτερο ημίχρονο ένιωσε την δύναμη που μπορεί να δώσει στην ομάδα».