“Ήταν η ευκαιρία μας”

Ο Δώνης είπε ότι στο ποδόσφαιρο δεν υπάρχει η αδικία σε μια προσπάθεια του να αναδείξει ότι κέρδισε ο καλύτερος όσο πικρό και αν είναι αυτό.

Αναλυτικά όσο δήλωσε ο προπονητής μας:

«Το ποδόσφαιρο είναι στιγμές. Τέτοιου επιπέδου παιχνίδια πρέπει να τις εκμεταλλεύεσαι. Είχαμε καλή οργάνωση και το πιστεύαμε. Λειτουργούσαμε πολύ καλά και ήμασταν πιο επικίνδυνοι στις φάσεις που βρήκαμε. Δεχτήκαμε ένα γκολ και πήγαμε στα αποδυτήρια με το 1-0. Είπαμε στο ημίχρονο ότι θα μπούμε να διεκδικήσουμε την ανατροπή. Για 15 λεπτά είχαμε αρκετές στιγμές για να ισοφαρίσουμε. Σε τέτοια παιχνίδια αν δεν σκοράρεις τιμωρείσαι. Δεν υπάρχει αδικία στο ποδόσφαιρο. Υπήρχαν αρκετά θετικά στοιχεία που θα κρατήσω από τους παίκτες μας. Είμαστε ρεαλιστές. Με τέτοιες ομάδες, μπορεί να μην πάρεις ούτε και βαθμό. Ήταν η ευκαιρία μας. Κάναμε 16 τελικές προσπάθειες και θα μπορούσε να ήταν διαφορετική η ροή του αγώνα. Τα παιχνίδια του Τσάμπιονς Λιγκ σε κουράζουν. Δεν μπορείς να κάνεις και διαφορετικά. Η ομάδα έδειξε μεγάλο θάρρος, όμως δεν εκμεταλλευτήκαμε τις στιγμές μας. Το πιο σημαντικό είναι ότι η παρουσία μας είναι ενθαρρυντική».