Δηλώσεις (Εθνικός – ΑΠΟΕΛ)

Γιοβάνοβιτς:«Ήταν ένα σημαντικό παιγνίδι για εμάς, το οποίο θέλαμε να κερδίσουμε και πιστεύω ότι κερδίσαμε δίκαια. Είμαι ικανοποιημένος όχι μόνο από τη νίκη αλλά και από την προσπάθεια γιατί παίξαμε με μια δυνατή και αξιόμαχη ομάδα. Δεν ήταν εύκολος ο αγώνας, παρά το σκορ.  Στο πρώτο μέρος ο Εθνικός ήταν πολύ πιεστικός και κάλυψε αρκετούς χώρους στο κέντρο, δεν μπορέσαμε να επιτεθούμε, το καλό όμως για εμάς είναι ότι είχαμε αρκετή υπομονή και δεν κάναμε λάθη στις αντεπιθέσεις του αντιπάλου μας. Ήταν πολύ σημαντικό και μας βοήθησε το γκολ που πετύχαμε στο πρώτο μέρος. Στην επανάληψη διαχειριστήκαμε σωστά το υπέρ μας σκορ, βγήκαμε μπροστά και όταν έγινε το 0-2, μπήκαν οι βάσεις για τη νίκη. Βλέποντας τη συνολική εικόνα του αγώνα, επαναλαμβάνω ότι δίκαια νικήσαμε μια ομάδα όπως τον Εθνικό ο οποίος, μπορεί να βρίσκεται χαμηλά στη βαθμολογία, όμως έχει την ποιότητα και τους ποδοσφαιριστές να ξεφύγει από τα χαμηλά, κάτι το οποίο του εύχομαι». Γιάχιτς: «Για εμάς ήταν ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι, ξέραμε τις δυσκολίες του. Στα πρώτα 30 λεπτά ελέγχαμε το παιχνίδι χωρίς να βρούμε τη μεγάλη ευκαιρία, μετά το 0-1 έγιναν πιο εύκολα τα πράγματα γιατί ο Εθνικός άνοιξε, μας άφησε χώρους και ήταν σημαντικό που κάναμε νωρίς το 0-2. Κρατήσαμε την μπάλα και είναι πολύ  σημαντικό μετά την ήττα της περασμένης εβδομάδας που επιστρέψαμε στις επιτυχίες, παίζοντας καλά».