Ερμής Vs ΑΠΟΕΛ 2-0

Με τις δεύτερες του επιλογές παρατάχθηκε ο Πουρσαϊτίδης στο παιχνίδι με τον Ερμή και η ήττα με 2-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα. Ο Ερμής με περισσότερο πάθος και πιο οργανωμένος πήρε το αποτέλεσμα που ήθελε.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Ερμής άνοιξε το σκορ με μία τεράστια γκέλα του Ζορζε αφού βρήκε αέρα σε ένα σουτ του Δημητρίου και η μπάλα κατάληξε στα δίκτυα του Σίλβα. Δυο ευκαιρίες του Μπεν Σαχάρ έκαναν φτερά αφού ο επιθετικός μας δεν έχει το γκολ.

Στο δευτερο ημίχρονο ο προπονητής μας έριξε 5 εντεκαδάτους μέσα (2 από την αρχή του ημιχρόνου). Έγιναν κάποιες ευκαιρίες αλλά δεν άλλαξε τίποτα. Στο τέλος ο Σίλβα έκανε πέναλτι και διαμορφώθηκε το τελικό 2-0.

Το χειρότερο της ημέρας ήταν ότι τραυματίστηκε και ο Γαβριήλ.

Σίλβα, Σιέλης, Γουίλερ (76′ Ζαμπάλα), Αποστολάκης, Ζόρζε, Ντίας (46′ Λουντέμο), Βρόντης (65΄Ζαχίντ), Ντε Βινσέντι, Γαβριήλ (53′ Νούχιου), Κατσαντώνης (46′ Κλωναρίδης), Σαχάρ