ΑΠΟΕΛ Vs Απόλλων 2-2

Χωρίς να αξίζει ιδιαίτερο σχολιασμού τελείωσε το τελευταίο παιχνίδι για το πρωτάθλημα με ισοπαλία. Οι 2 ομάδες με αρκετές αλλαγές έδειξαν ότι έχουν το νου τους στο παιχνίδι της Τετάρτης.

Ο Πίεχ στο 52’ και ο Πίττας στο 86’ έβαλαν δύο φορές μπροστά στο σκορ τον Απόλλωνα, ενώ το ΑΠΟΕΛ ισάριθμες φορές απάντησε με τα γκολ των Μπερτόλιο στο 77’ και Ντε Καμάργκο στο 90’.

Στο ξεκίνημα του αγώνα ο Απόλλωνας μπήκε με καλύτερη διάθεση και έφτιαξε 1-2 καλές προϋποθέσεις για να σκοράρει, αλλά μετά το 20λεπτό το ΑΠΟΕΛ ανέλαβε τα ηνία και έφτιαξε τις δικές του καλές στιγμές, χωρίς όμως να βρει καμία ομάδα το δρόμο προς τα δίχτυα και το ημίχρονο τελείωσε 0-0.

Καλύτερο ξεκίνημα από τον Απόλλωνα στην επανάληψη, κάτι που εξαργύρωσε με το γκολ που πέτυχε ο Πίεχ στο 52’ με σουτ εκτός περιοχής. Το ΑΠΟΕΛ ανέβασε ρυθμούς, κυρίως μετά την είσοδο του Αλωνεύτη στο παιχνίδι και έφτασε στην ισοφάριση στο 77’ με τον Μπερτόλιο σε μια φάση που προηγήθηκε οφ σάιτ του Ντε Καμάργκο το οποίο δεν υποδείχτηκε από τον δεύτερο βοηθό διαιτητή Όμηρο Τζιωρτζή. Ο Γιάννης Πίττας έδωσε ξανά προβάδισμα στον Απόλλωνα στο 86′ και ο Ντε Καμάργκο ισοφάρισε στο 90′ διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.

Κίτρινες: Βάντερ

Πάρντο, Χριστοφόρου (77′ Αλωνεύτης), Ιωάννου, Γιαμπερέ, Αλεξάνδρου, Κάνιας, Αρτυματάς (83′ Βινίσιους), Μπερτόλιο, Βάντερ, Παπαφώτης (66′ Γιαννιώτας), Ντε Καμάργκο.