ΑΠΟΕΛ Vs Εθνικός Άχνας 2-0

Η επιστροφή στις νίκες ήρθε πιο δύσκολα από ότι ήθελαν οι περισσότεροι αφού τα επιθετικά κενά μας διατήρησαν στο ύπουλο 1-0 μέχρι το τελευταίο λεπτό του αγώνα οπότε ήρθε και το δεύτερο γκολ.

Το πέτυχε μάλιστα ο Χαλένιους ο οποίος μέχρι τότε είχε πολλά τρεξίματα αλλά δεν κατάφερε να τροφοδοτηθεί ή να γίνει απειλήσει την αντίπαλη εστία. Η επιστροφή του Ντε Βινσέτι στο αρχικό σχήμα βοήθησε στο να έχουμε καλή κυκλοφορία της μπάλας στο  πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη η απόδοση της ομάδας έπεσε κατακόρυφα αλλά ο Εθνικός Άχνας αν και επιχείρησε να επιτεθεί δεν μπόρεσε να απειλήσει σε ουσιαστικό βαθμό.

Ο Χατζηλούκας επιχείρησε να δώσει βοήθειες με τους Γιακολις και Μάτιτς να περνούν στον αγώνα στο 64 στη θέση των Εφραίμ και Ντε Βινσέτι  αλλά η εικόνα του ΑΠΟΕΛ δεν βελτιώθηκε σε ουσιαστικό βαθμό.

Για την ιστορία να αναφέρουμε ότι ο Σόουζα άνοιξε το σκορ στο 18 πετυχαίνοντας το 4000 γκολ της ομάδας.

Κίτρινες: Σάβιτς

Βάτερμαν, Μακρής (83΄ Βούρος), Σάβιτς, Σιέλης, Ζοαοζίνιο, Άλεφ, Σόουζα, Ντε Βινσέντι (64΄ Μάτιτς), Εφραίμ (64΄ Γιάκολις), Τάμαρι, Χαλένιους