ΑΠΟΕΛ Vs Άεκ 1-1

Η ομάδα μας μπόρεσε να αποφύγει την ήττα την οποία τροχοδρόμησε ο Ντε Βινσέτι με την εγκληματική αποβολή του στο 30, αφού αν και παίζοντας με 10 κατάφερε να ισοφαρίσει. Όλα έγιναν μέσα σε ένα λεπτό αφού αν και η ΑΕΚ προηγήθηκε στο 59 ο ΑΠΟΕΛ ισοφάρισε το επόμενο λεπτό με γκολ του Κλωνσρίδη.

Το τελικό αποτέλεσμα μπορεί να θεωρηθεί επιτυχία αν δούμε ρεαλιστικά τα πράγματα αφού ήρθε μέσα και από επιπλέον αντιξοότητες. Ο Ανουάρ αποχώρησε τραυματίσς ενώ ο Πουρσαϊτίδης έπρεπε να διαχειριστεί και την προβληματική απόδοση των Αποστολάκη και Ζόρζε.

Είναι για αυτό που μετά το 70 οι αλλαγές που έγιναν και το όλο πλάνο είχε σαν αποκλειστικό στόχο να κρατήσουμε το 1-1.

Μετά τον αγώνα με τον Ερμή αυτός με την ΑΕΚ επιβεβαίωσε τις χτυπητές αδυναμίες της ομάδας μας που σχετίζονται με την ποιότητα των περισσοτέρων παικτών αλλά και τις περιορισμένες επιλογές που έχει ο προπονητής μας.

Ουζόχο, Αποστολάκης (41′ Ενσούε), Ζόρζε, Σιέλης, Γουίλερ, Ανουάρ (83′ Λούντεμο), Ζαχίντ, Ντε Βινσέντι, Εφραίμ (71′ Σατσιάς), Κλωναρίδης (83′ Ντονγκαλά), Σαχάρ (71′ Μερκής)