Καταστροφικό ξεκίνημα

Ο ΑΠΟΕΛ δεν παρουσιάστηκε στον αγωνιστικό χώρο και με την όλη του παρουσία φλερτάρει με πρόωρο και ντροπιαστικό αποκλεισμό. Τρία πανομοιότυπα τέρματα από τους Λιθουανούς με τα δυο να σημειώνονται στα πρώτα 9 λεπτά και το άλλο πριν συμπληρωθεί το εικοσάλεπτο, δημιούργησαν τα αρνητικά δεδομένα.

Η τραγική αμυντική λειτουργία με τους κεντρικούς αμυντικούς να αδυνατούν να κάνουν τα βασικά και τον Κάζου να μην μπορεί να καλύψει χώρους επέτρεψαν σε κάποιον Σισίλια να πετύχει τρία τέρματα.

Μετά το  3-0 η ομάδα μας προσπαθεί να αντιδράσει αλλά η Σούντουβα αμύνεται στο δικό της μισό γεγονός που έκανε δύσκολη ακόμα και τη δημιουργία προϋποθέσεων για γκολ. Είναι χαρακτηριστικό ότι η πρώτη αξιόλογη φάση έγινε στο 35 με απευθείας εκτέλεση φαουλ του Ντε Βινσέτι.

Μοιραία το πρώτο ημίχρονο μας έφερε πίσω στο σκορ με το βαρύ και μέχρι στιγμής ασήκωτο 3-0.