Νίκη στις καθυστερήσεις

Με γκολ του Μπεν Σαχάρ στις καθυστερήσεις φανήκαμε τυχεροί και κερδίσαμε την Σαλαμίνα στην έδρα της με 1-2. Τυχεροί αφού δεν παίξαμε όπως άλλες φορές στο πρόσφατο παρελθόν και ουσιάστικά μετά που προηγηθήκαμε ρίξαμε την απόδοση μας.

Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλύτεροι από την Σαλαμίνα και μπήκαμε πολύ δυνατά στο παιχνίδι. Ο Γκάρνερ σημείωσε ένα πολύ ωραίο γκολ σε συρτό σουτ μετά από αντεπίθεση και ωραία μπαλιά του Ντογκαλά. Η Σαλαμίνα βγήκε μπροστά για να ισοφαρίσει και εμείς προσπαθούσαμε περισσότερο να αποτρέψουμε το γκολ από το να καθαρίσουμε το παιχνίδι. Στο πρώτο ημίχρονο έγινε αλλαγη ο Ενσούε αφού ένιωσε ενοχλήσεις και ο Πουρσαϊτίδης τον αντικατάστησε με τον Σιέλη.

Στο β’ ημίχρονο η Σαλαμίνα πίεσε περισσότερο και ισοφάρισε στο 73′ με σουτ του Βάγκνερ. Στο 94′ ο Κλωναρίδης έβγαλε σέντρα και ο Μπεν Σαχάρ με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 1-2. Αξιζει να σημειωθεί ότι ο Ουζόχο είχε μια εξαιρετική και σωτήρια επέμβαση λίγα λεπτά νωρίτερα.

Κίτρινες: Λουντέμο, Ντε Βινσέντι

Ουζόχο, Βινίσιους, Σάντος, Ενσούε (39′ Σιέλης), Ζαμπάλα, Λουντέμο (76′ Ντε Βινσέντι), Ανουάρ, Ζαχίντ, Κατσαντώνης (46′ Κλωναρίδης), Ντονγκαλά (87′ Μπεν Σαχάρ), Γκάρνερ