Πρώτη νίκη

Νικηφόρα περάσαμε από το φιλικό με την Lechia Gdańsk στο MOSiR Stadium. Το τελικό σκορ 2-1 δεν λέει απολύτως τίποτα και αυτό που μετράει είναι το τι είδε ο Μπαλταζάρ στους 19 παίκτες που χρησιμοποίησε

Η ομάδα μας ξεκίνησε με βασικούς τους Romo, Μερκής, Tavares, Caju, Nsue, Morais, Souza, Tamari, Sallai, Ebecilio, Poté.

Στο ημίχρονο πέρασαν μέσα οι Milanov, Αλωνεύτης, Natel και Vinícius στις θέσεις των Nsue, Sallai, Tamari και Ebecilio. Στο  62′ οι Ορ και Ντελατόρε πήραν τις θέσεις των Σόουζα και Ποτέ ενώ 8 λεπτά αργότερα μπήκαν στο παιχνίδι οι Αρτυματάς και Ιωάννου στις θέσεις των Μοράις και Καζού.

Τα γκολ μπήκαν στο πρώτο ημίχρονο. Ο Σόουζα στο 12′ και ο Ποτέ στο 35′ μας έδωσαν προβάδισμα 2 γκολ. Στην επανάληψη μείωσε η Lechia. Αξίζει να σημειωθεί ότι και στα 2 γκολ είχε συμμετοχή ο Ταμάρι.