Τα πρώτα χρήσιμα συμπεράσματα

Το Champions League ξεκίνησε για όσους δεν το πήραν είδηση και στον αγώνα που μας ενδιαφέρει η TNS κέρδισε με 2-1 την ΤρεΠένε. Το εκτός έδρας γκολ της πρωταθλήτριας του Σαν Μαρίνο αφήνει ανοικτή την πρόκριση αλλά όσοι είδαν τον αγώνα κάνουν λόγο για έναν επιθετικό μονόλογο των Ουαλών. Στο γήπεδο ήταν και οι στενότεροι συνεργάτες του Κρίστιανσεν προκειμένου να αξιολογήσουν από πρώτο χέρι την κατάσταση.

Οι Χούλιο Μπανουέλος και Γιώργος Κωστής ήταν στο Park Hall Stadium και διαπίστωσαν πράγματα και για τις δυο ομάδες και πλέον η προσοχή τους στρέφεται στον επαναληπτικό οπου το δείγμα γραφής θα μεγαλώσει ενώ θα ξέρουν και ποιος θα είναι ο αντίπαλος μας.

Όσον αφορά τον αγώνα η TNS προηγήθηκε στο σκορ με τον Κίγκλι (στο 13 αλλά η πρωταθλήτρια του Σαν Μαρίνο απάντησε άμεσα με γκολ στο 16. Ο Μούγιαν έδωσε προβάδισμα με 2-1 πριν το ημίχρονο αλλά το σκορ στην επανάληψη δεν άλλαξε παρά την πίεση των γηπεδούχων.

TNS:Χάρισον, Σπέντερ, Μάριοτ, Μπέικερ, Ράουτλετζ, Μπρόμπελ, Μούγιαν, Ρόλινσον, Κιέσλεβιτς (71΄ Πάρι), Κίγκλι (85΄ Ντρέιπερ), Έντουαρντς

ΤρεΠένε:Μιγκάνι, Καπιτσιόνι, Μερεντίνο, Πατρενιάνι, Ρόσι, Γκάι, Βάλι (28΄Παλάτσι), Καλζολάρι, Σενσόνι (73΄Κιαρούτσι), Φρατεμάλι, Αγκοστινέλι (81΄ Φριγκουλιέτι)