To γνωστό πισωγύρισμα

Ο ΑΠΟΕΛ δεν άντεξε περισσότερο από μια αγωνιστική στην κορυφή αφού πλήρωσε τη γνωστή χαλαρότητα που μας διακατέχει όποτε νιώσουμε ότι πετύχαμε το ζητούμενο. Οι παίκτες του Κρίστιανσεν σπατάλησαν σε ακόμα έναν αγώνα το πρώτο ημίχρονο και σε συνδυασμό με την απώλεια τεράστιων ευκαιριών στην επανάληψη έμεινε στο 1-1.

Η απώλεια βαθμών είναι πισωγύρισμα όπως επίσης και η προσέγγιση της ομάδας μας που επιβεβαίωσε ότι ο εφησυχασμός είναι βασικό στοιχείο του DNA μας ανεξαρτήτως προπονητή και όποιων άλλων συνθηκών.

Σχολιάζονται οι 25 τελικές και ειδικότερα οι 8 που ήταν στο τέρμα αλλά μέσα από αυτές φάνηκαν και οι αδυναμίες. Το ότι οι παίκτες βρίσκονταν κάτω από πίεση ή και το ότι κάποιοι από αυτούς δεν έχουν έφεση στο γκολ είχε σαν αποτέλεσμα να μας προκύψει ως πολυτιμότερος ο Νουρετινόσκι.

Το -2 από την κορυφή είναι ανατρέψιμο αλλά ο ΑΠΟΕΛ έχασε μια μεγάλη ευκαιρία να χτίσει ένα σερί νικών που θα του επέτρεπε να παραμείνει στην κορυφή. Η χαλαρότητα κόστισε σήμερα οπότε όλοι στον Αρχάγγελο πρέπει να αντιληφθούν ότι πριν το ρεπό υπάρχει ακόμα ένας αγώνας…