Αρχική / ΕΙΔΗΣΕΙΣ / Αρχήμε Ερμή και στη συνέχεια ματς φωτιά

Αρχήμε Ερμή και στη συνέχεια ματς φωτιά

Από την αρχή στα δύσκολα είναι το πρώτο συμπέρασμα που βγαίνει  μετά την κλήρωση του πρωταθλήματος 2010-11. Και αυτό γιατί στις πρώτες 6 αγωνιστικές υπάρχουν 3 αγώνες φωτία με Ανόρθωση εντός (3η αγωνιστική), ομόνοια εντός (5η αγωνιστική) και Απόλλων εκτός (6η αγωνιστική). Όπως γίνεται εύκολα αντιληπτό πρόκειται για αγώνες που κόβουν από τώρα την ανάσα όλων και δύσκολα μπορεί κάποιος να χρίσει οποιαδήποτε ομάδα φαβορί. Το ζητούμενο είναι να παρουσιαστούμε έτοιμοι αλλά και ο κόσμος να μην δημιουργήσει και άλλα προβλήματα με τιμωρίες της έδρας μας. Η πρώτη αγωνιστική έφερε Ερμή (εντός) κάτι που σημαίνει ότι ο αγώνας με την ομάδα του Φανιέρου θα είναι αυτός που θα διεξαχθεί χωρίς την παρουσία οπαδών.  Υπό τις περιστάσεις ο αντίπαλος μας θεωρείται ιδανικός για να ξεπεράσουμε χωρίς απώλειες την τιμωρία έδρας, παρόλο που θα χρειαστεί μεγάλη προσπάθεια. Η πρεμιέρα κρύβει πάντα εκπλήξεις και πρέπει να προσέξουμε αφού και το περσινό πάθημα της Πέγειας πρέπει να μας έχει γίνει μάθημα.

Η συνέχεια δεν μπορεί να θεωρηθεί εύκολη αφού τη 2η αγωνιστική αντιμετωπίζουμε την ΕΝΠ σε μια από τις πιο αφιλόξενες για την ομάδα μας έδρες.

Όπως είναι γνωστό οι αγωνιστικές υποχρεώσεις αρχίζουν το Σαββατοκυρίακο 28-29 Αυγούστου ενώ η πρώτη διακοπή είναι την αμέσως ερχόμενη εβδομάδα (3-4 Σεμπτμβρίου).

Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής:

1η Αγωνιστική
Σάββατο 28 Αυγ 2010
Εθνικός Άχνας-ΑΕ Πάφου
ΑΛΚΗ-Ανόρθωση
Απόλλων-ΔΟΞΑ Κατ/πιας
ΑΠΟΠ/Κιν Πέγειας-ΕΝΠ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΕΛ
Κυριακή 29 Αυγ 2010
ΑΕΚ Λάρνακος-Ομόνοια
ΑΠΟΕΛ-Ερμής Αραδίππου

2η Αγωνιστική
Σάββατο 11 Σεπ 2010
Ερμής Αραδίππου-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Απόλλων-ΑΕΚ Λάρνακος
ΑΕ Πάφου-ΑΛΚΗ
Ομόνοια-Εθνικός Άχνας
ΕΝΠ-ΑΠΟΕΛ
Κυριακή 12 Σεπ 2010
Ανόρθωση-ΑΠΟΠ/Κιν Πέγειας
ΔΟΞΑ Κατ/πιας-ΑΕΛ

3η Αγωνιστική
Σάββατο 18 Σεπ 2010
Εθνικός Άχνας-Απόλλων
ΑΕΚ Λάρνακος-ΔΟΞΑ Κατ/πιας
ΑΠΟΠ/Κιν Πέγειας-ΑΕ Πάφου
ΑΠΟΕΛ-Ανόρθωση
ΑΕΛ-Ερμής Αραδίππου
Κυριακή 19 Σεπ 2010
ΑΛΚΗ-Ομόνοια
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΕΝΠ

4η Αγωνιστική
Σάββατο 25 Σεπ 2010
Απόλλων-ΑΛΚΗ
Ανόρθωση-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΑΕ Πάφου-ΑΠΟΕΛ
ΔΟΞΑ Κατ/πιας-Ερμής Αραδίππου
ΕΝΠ-ΑΕΛ
Κυριακή 26 Σεπ 2010
ΑΕΚ Λάρνακος-Εθνικός Άχνας
Ομόνοια-ΑΠΟΠ/Κιν Πέγειας

5η Αγωνιστική
Σάββατο 02 Οκτ 2010
Εθνικός Άχνας-ΔΟΞΑ Κατ/πιας
ΑΛΚΗ-ΑΕΚ Λάρνακος
ΑΠΟΠ/Κιν Πέγειας-Απόλλων
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΕ Πάφου
ΑΕΛ-Ανόρθωση
Κυριακή 03 Οκτ 2010
Ερμής Αραδίππου-ΕΝΠ
ΑΠΟΕΛ-Ομόνοια

6η Αγωνιστική
Σάββατο 16 Οκτ 2010
Εθνικός Άχνας-ΑΛΚΗ
ΑΕΚ Λάρνακος-ΑΠΟΠ/Κιν Πέγειας
Απόλλων-ΑΠΟΕΛ
ΑΕ Πάφου-ΑΕΛ
Ομόνοια-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Κυριακή 17 Οκτ 2010
Ανόρθωση-Ερμής Αραδίππου
ΔΟΞΑ Κατ/πιας-ΕΝΠ

7η Αγωνιστική
Σάββατο 23 Οκτ 2010
Ερμής Αραδίππου-ΑΕ Πάφου
ΑΠΟΠ/Κιν Πέγειας-Εθνικός Άχνας
ΑΠΟΕΛ-ΑΕΚ Λάρνακος
ΑΕΛ-Ομόνοια
ΕΝΠ-Ανόρθωση
Κυριακή 24 Οκτ 2010
ΑΛΚΗ-ΔΟΞΑ Κατ/πιας
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Απόλλων

8η Αγωνιστική
Σάββατο 30 Οκτ 2010
Εθνικός Άχνας-ΑΠΟΕΛ
Απόλλων-ΑΕΛ
ΑΛΚΗ-ΑΠΟΠ/Κιν Πέγειας
ΑΕ Πάφου-ΕΝΠ
ΔΟΞΑ Κατ/πιας-Ανόρθωση
Κυριακή 31 Οκτ 2010
ΑΕΚ Λάρνακος-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ομόνοια-Ερμής Αραδίππου

9η Αγωνιστική
Σάββατο 06 Νοε 2010
Ανόρθωση-ΑΕ Πάφου
ΑΠΟΠ/Κιν Πέγειας-ΔΟΞΑ Κατ/πιας
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Εθνικός Άχνας
ΑΕΛ-ΑΕΚ Λάρνακος
ΕΝΠ-Ομόνοια
Κυριακή 07 Νοε 2010
Ερμής Αραδίππου-Απόλλων
ΑΠΟΕΛ-ΑΛΚΗ

10η Αγωνιστική
Σάββατο 13 Νοε 2010
Εθνικός Άχνας-ΑΕΛ
ΑΕΚ Λάρνακος-Ερμής Αραδίππου
Απόλλων-ΕΝΠ
ΑΠΟΠ/Κιν Πέγειας-ΑΠΟΕΛ
Ομόνοια-Ανόρθωση
Κυριακή 14 Νοε 2010
ΑΛΚΗ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΔΟΞΑ Κατ/πιας-ΑΕ Πάφου

11η Αγωνιστική
Σάββατο 20 Νοε 2010
Ερμής Αραδίππου-Εθνικός Άχνας
ΑΕ Πάφου-Ομόνοια
ΑΠΟΕΛ-ΔΟΞΑ Κατ/πιας
ΑΕΛ-ΑΛΚΗ
ΕΝΠ-ΑΕΚ Λάρνακος
Κυριακή 21 Νοε 2010
Ανόρθωση-Απόλλων
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΠΟΠ/Κιν Πέγειας

12η Αγωνιστική
Σάββατο 27 Νοε 2010
Εθνικός Άχνας-ΕΝΠ
Απόλλων-ΑΕ Πάφου
ΑΛΚΗ-Ερμής Αραδίππου
ΑΠΟΠ/Κιν Πέγειας-ΑΕΛ
ΔΟΞΑ Κατ/πιας-Ομόνοια
Κυριακή 28 Νοε 2010
ΑΕΚ Λάρνακος-Ανόρθωση
ΑΠΟΕΛ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

13η Αγωνιστική
Σάββατο 04 Δεκ 2010
Ανόρθωση-Εθνικός Άχνας
ΑΕ Πάφου-ΑΕΚ Λάρνακος
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΔΟΞΑ Κατ/πιας
ΑΕΛ-ΑΠΟΕΛ
ΕΝΠ-ΑΛΚΗ
Κυριακή 05 Δεκ 2010
Ερμής Αραδίππου-ΑΠΟΠ/Κιν Πέγειας
Ομόνοια-Απόλλων

14η Αγωνιστική
Σάββατο 11 Δεκ 2010
Ομόνοια-ΑΕΚ Λάρνακος
ΑΕ Πάφου-Εθνικός Άχνας
ΕΝΠ-ΑΠΟΠ/Κιν Πέγειας
ΑΕΛ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ερμής Αραδίππου-ΑΠΟΕΛ
Κυριακή 12 Δεκ 2010
Ανόρθωση-ΑΛΚΗ
ΔΟΞΑ Κατ/πιας-Απόλλων

15η Αγωνιστική
Σάββατο 18 Δεκ 2010
ΑΠΟΠ/Κιν Πέγειας-Ανόρθωση
ΑΕΚ Λάρνακος-Απόλλων
ΑΕΛ-ΔΟΞΑ Κατ/πιας
Εθνικός Άχνας-Ομόνοια
ΑΠΟΕΛ-ΕΝΠ
Κυριακή 19 Δεκ 2010
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Ερμής Αραδίππου
ΑΛΚΗ-ΑΕ Πάφου

16η Αγωνιστική
Σάββατο 08 Ιαν 2011
Απόλλων-Εθνικός Άχνας
ΔΟΞΑ Κατ/πιας-ΑΕΚ Λάρνακος
ΑΕ Πάφου-ΑΠΟΠ/Κιν Πέγειας
ΕΝΠ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ανόρθωση-ΑΠΟΕΛ
Κυριακή 09 Ιαν 2011
Ομόνοια-ΑΛΚΗ
Ερμής Αραδίππου-ΑΕΛ

17η Αγωνιστική
Σάββατο 15 Ιαν 2011
Εθνικός Άχνας-ΑΕΚ Λάρνακος
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Ανόρθωση
Ερμής Αραδίππου-ΔΟΞΑ Κατ/πιας
ΑΠΟΠ/Κιν Πέγειας-Ομόνοια
ΑΕΛ-ΕΝΠ
Κυριακή 16 Ιαν 2011
ΑΛΚΗ-Απόλλων
ΑΠΟΕΛ-ΑΕ Πάφου

18η Αγωνιστική

>
X