Ευχαριστημένος ο Δώνης

Ο προπονητής μας έμεινε ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα και κυρίως τον απολογισμό των τριών νικών τις τελευταίες έξι μέρες. Στις δηλώσεις του μετά τον αγώνα ο Δώνης υποβάθμισε την προβληματική εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου ενώ έκανε λόγο για κούραση που τον «ανάγκασε» να δώσει διήμερο ρεπό. Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

Είμαστε ευχαριστημένοι γιατί μέσα σε έξι μέρες, κάναμε τρεις σημαντικές νίκες και για να διατηρηθούμε στην απόσταση από τις ομάδες που είναι μπροστά αλλά και για να προκριθούμε στο κύπελλο. Φοβόμασταν σήμερα την κούραση γιατί ήταν πολύ διαφορετικό το παιχνίδι της Τετάρτης, όπου η ένταση και η πίεση ήταν πολύ μεγάλη. Έπρεπε από την αρχή να μπούμε με ζωντάνια για να πετύχουμε γρήγορα κάποιο γκολ. Θεωρώ ότι μπήκαμε αρκετά καλά στο παιχνίδι, δημιουργήσαμε κλασικές ευκαιρίες, όμως κόντρα στην ροή του αγώνα, ο αντίπαλος προηγήθηκε. Παρόλα αυτά, συνεχίσαμε να έχουμε την κατοχή και να δημιουργούμε φάσεις αλλά θα έλεγα ότι έγινε μια δύσκολη φάση που δεν μπορώ να έχω άποψη, όπου κάναμε πάλι ένα πολύ μεγάλο λάθος. Εάν αποδεικνυόταν πέναλτι, θα άλλαζε όλη η μορφή του αγώνα. Η ομάδα είχε ενέργεια, δημιουργούσε φάσεις, είχε καλή κατοχή και ανέτρεψε πολύ γρήγορα το σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο διαχειριστήκαμε πολύ καλά το παιχνίδι και θα μπορούσαμε να σκοτώσουμε πιο γρήγορα το παιχνίδι. Το κάναμε λίγο αργότερα και μετά το 1-3 έγινε πιο εύκολο το έργο μας. Είναι σημαντικό για τους παίκτες μας γιατί στο διάστημα των δυο εβδομάδων, παίξαμε πολλά παιχνίδια γι’ αυτό τους δίνουμε διήμερο ρεπό για να ξεκουραστούν ώστε από την Τρίτη να μπούμε πάλι δυνατά στις προπονήσεις.