Αέλ Vs ΑΠΟΕΛ 2-1

Δυστυχώς η ομάδα μας σκοντάφτει με συχνότητα που στέλνει τα πιο ανησυχητικά μηνύματα ενόψει του δεύτερου μισού της χρονιάς. Η νέα προβληματική εμφάνιση έφερε την ήττα από μια ψυχωμένη ΑΕΛ και μεγάλωσε τη βαθμολογική διαφορά από τους πρωτοπόρους.

Η δεύτερη ήττα από μια ομάδα που έχει όλων των ειδών τα προβλήματα φανερώνει ότι και η δική μας ομάδα βράζει στο ίδιο καζάνι και πως τα προβλήματα δεν περιορίζονται στους περαστικούς προπονητές.

Ο ΑΠΟΕΛ ήταν επιπόλαιος και χωρίς ενέργεια, οπότε γιγαντώθηκαν οι αγωνιστικές του αδυναμίες.

Ούτε ότι προηγηθήκαμε στο σκορ νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο ήταν αρκετό για να τα καταφέρουμε αφού αντί να βοηθήσει τους παίκτες έφερε ακόμα μεγαλύτερη χαλάρωση και στο τέλος την κατάρρευση.

Η προσπάθεια του Χατζηλούκα να αλλάξει κάτι οδήγησε στο 66 τον Ντε Βινσέτι στη θέση του Γιάκολις έκανε χειρότερα τα πράγματα αφού ο Αργεντινός ήταν προκλητικός.

Η αμυντική γραμμή στα δύο τέρματα των γηπεδούχων μάρκαρε με τα μάτια οπότε το 0-1 έγινε εν μέσω κατάρρευσης 2-1.

Στα τελευταία λεπτά πέρασε στον αγώνα και ο Εφραίμ αλλά ο αντίπαλος έκανε σωστή διαχείριση του χρόνου.

Κίτρινες: Βούρος, Τάμαρι, Ιωάννου

Μπέλετς, Βούρος, Μερκής, Σιέλης (Μακρής 70′), Ιωάννου, Σόουζα (Εφραίμ 84′), Άλεφ, Τάμαρι, Γιάκολις (Ντε Βινσέντι 66′), Μάτιτς, Πάβλοβιτς