ΑΠΟΕΛ Vs Δόξα 1-0

Ένα μέτριο ΑΠΟΕΛ κέρδισε την Δόξα 1-0 με γκολ του επιθετικού μας Γκάρνερ στο δεύτερο ημίχρονο. Μία νίκη που επισκιάστηκε με τον τραυματισμό του Ντογκαλά λίγο πριν το τέλος του αγώνα.

Το πρώτο ημίχρονο δεν σηκώνει τον οποιοδήποτε σχολιασμό αφού η απόδοση μας ήταν χάλια κάτι που διόρθωσε ο Πουρσαϊτίδης στο ημίχρονο και με τις αλλαγές που έκανε μετέπειτα.

Στο δεύτερο ημίχρο ο Ενσούε πέρασε στη θεση του Σιέλη γεγονός που άλλαξε τις ισορροπίες και μας έκανε πιο επιθετικούς. Οι παίκτες-κλειδιά πήραν περισσότερες πρωτοβουλίες και γίναμε πιο επιθετικοί. Το γκολ ήρθε στο 57′ μετά από ωραία ενέργεια του Ζαχίντ που άνοιξε την άμυνα και πάσαρε στον Κλωναρίδη. Ο Ελλαδίτης πάσαρε στον Ντογκαλά και αυτός έδωσε αιστ στον Γκάρνερ που δεν συσκολεύτηκε να ριξει την μπάλα στα δίκτυα της Δόξας πετυχαίνοντας ένα από τα πιο εύκολα γκολ στην καριέρα του.

Η ομάδα μας κράτησε μπάλα μετά το γκολ και δεν κινδύνεψε καθόλου ενώ για ακόμα μια φορά είχαμε πέναλτι το οποίο δεν δόθηκε.

Κίτρινες: Γκάρνερ

Ουζόχο, Σιέλης (46′ Ενσούε), Βινίσιους, Σάντος, Ζαμπάλα, Ντίας, Λουντέμο, Ζαχίντ, Ντονγκαλά (87′ Γαβριήλ), Κλωναρίδης (72′ Κατσαντώνης), Γκάρνερ (79′ Μπεν Σαχάρ)