ΑΠΟΕΛ Vs Ενπ 1-0

Άλλαξε σχεδόν όλη την ομάδα ο Πουρσαϊτίδης στο σημερινό παιχνίδι για να ξεκουράσει τους βασικούς του ώστε να είναι έτοιμοι για το παιχνίδι κυπέλου με την Ανόρθωση την ερχόμενη Τετάρτη. Ένα παιχνίδι που δεν σηκώνει ιδιαίτερου σχολιασμού αφού το αποτέλεσμα είχε λιγότερη σημασία από το να δει ο Πουρσαϊτίδης τους παίκτες που δεν έχουν ουσιαστικό χρόνο συμμετοχής.  Το τελικό 1-0 απλά θα μας δώσει τρεις βαθμούς αφού το παιχνίδι έχει ήδη ξεχαστεί.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μορασμένο χωρίς να δημιουργηθούν ουσιαστικές ευκαιρίες εκτός από τη φάση του γκολ. Στο 17′ ο Γαβριήλ με μια ωραία ενέργεια πέρασε από τον αμυντικό που τον μάρκαρε και με ένα ωραίο σουτ εκτός περιοχής κεραυνοβόλησε τον τερματοφύλακα του Παραλιμνιού και τον άφησε ακίνητο να βλέπει την μπάλα να καταλήγει στο τέρμα του.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι άνοιξε περισσότερο αφού το Παραλίμνι ήθελε να σκοράρει. Χάθηκαν κάποιες ευκαιρίες από τους παίκτες μας και το Παραλίμνι είχε δοκάρι λίγο αργότερα. Αξιοσημείωτο και το γεγονός ότι ο προπονητής μας χρησιμοποίησε τον 17χρονο Βρόντη σαν αλλαγή στο 67′.