ΑΠΟΕΛ Vs Ενπ 4-0

Η ομάδα μας επιβεβαίωσε τα προγνωστικά και με καλή απόδοση επέστρεψε στις νίκες στο ντεμπούτο του Ινγκερμπρίγκτσεν στον πάγκο. Τα δυο γκολ στο πρώτο ημίχρονο έχοντας πρωταγωνιστή τον Εφραίμ ήταν αυτά που έκριναν ουσιαστικά τον αγώνα αφού στο δεύτερο ημίχρονο έγινε σωστή διαχείριση.

Στην επανάληψη ήρθε νωρίς το 3-0 με τον Ντε Βινσέτι να σκοράρει ενώ η ανακάλυψη ενός πέναλτι υπέρ των κούλλουφων δεν είχε προεκτάσεις αφού ο Μπέλετς το απέκρουσε.

Ο προπονητής μας παρέταξε την ομάδα με επιθετική φιλοσοφία και παίκτες αφού οι Εφραίμ, Τάμαρι και Ντε Βινσέτι βρέθηκαν για πρώτη φορά στο αρχικό σχήμα.

Η αλήθεια είναι ότι στα πρώτα είκοσι λεπτά είχαμε την κατοχή αλλά δυσκολευτήκαμε να γίνουμε απειλητικοί μέχρι που ήρθε το γκολ όταν η ασίστ του Εφραίμ έδωσε την ευκαιρία στον Πάβλοβιτς να κάνει το 1-0.

Ο Εφραίμ με ωραία ενέργεια στο 24 ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0 δίνοντας στην ομάδα ξεκάθαρο προβάδισμα.

Το μόνο αρνητικό στον αγώνα ήταν η κίτρινη του Σάβιτς η οποία μπορούσε να αποφευχθεί αφού με αυτήν χάνει το ντέρμπι της ερχόμενης Κυριακής με την Ανόρθωση.

Η εξέλιξη του σκορ με τον Πάβλοβιτς να κάνει στο 71 το 4-0 έδωσε την ευκαιρία στον προπονητή να κάνει τρεις μαζεμένες αλλαγές που τον βοήθησαν να δει πράγματα. Οι Άλεφ, Αλωνεύτης και Γιάκολις πέρασαν στον αγώνα με τον τελευταίο να αγωνίζεται στη φυσική του θέση αφού αντικατέστησε τον Τάμαρι.

Κίτρινες: Σάβιτς, Μπέλετς

Μπέλετς, Μιχαΐλοβιτς, Μερκής, Σάβιτς, Ιωάννου Σόουζα, Μάτιτς (72′ Άλεφ), Ντε Βινσέντι, Εφραίμ (76′ Αλωνεύτης), Τάμαρι (76′ Γιάκολις), Πάβλοβιτς