ΑΠΟΕΛ Vs Καρμιώτισσα 2-2

Ακόμα δεν αρχίσαμε και χάσαμε βαθμούς στην έδρα μας από την νεοφώτιστη Καρμιώτισσα. Πως γίνεται να ξεκινάς φαβορί για το πρωτάθλημα με ρόστερ ακατομμυρίων και να χάνεις από την Καρμιώτισσα είναι το ερώτημα που πρέπει να απαντήσουν οι υπεύθυνοι. Αν είναι η αρχή και θα ρολάρει η ομάδα θα το μάθουμε στη συνέχεια όταν πονέσουμε για καλά τα στομάχια μας.

Στο πρώτο ημίχρονο προηγηθήκαμε με γκολ του Μπεν Σαχάρ στο ριμπάουντ από δοκάρι του Εφραίμ. 5 λεπτά μετά δεχθήκαμε την ισοφάριση αφού η μπάλα ακούμπησε στο πόδι του Μερκή μετά από σουτ εκτός περιοχής και ξεγέλασε τον τερματοφύλακα μας.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ουζουνίδης βλέποντας την ομάδα μας να μην μπορεί να αντιδράσει έριξε στο παιχνίδι τους Ντε Βινσέντι και Σατσιά στις θέσεις των Ζαχίντ και Λουντέμο. Η μόνη ευκαι΄ρια που βρήκαμε ήταν από μια επέλαση του νεαρού Σατσιά. Σε ένα κόρνερ λίγο αργότερα ο Σάντος με κεφαλιά έκανε το 2-1. Μετά από 2 λεπτά, ένα λάθος του νεαρού Σατσιά έδωσε την ευκαιρία στην Καρμιώτισσα να ισοφαρίσει για δεύετερη φορά και να τσιμπίσει τον βαθμό της ισοπαλίας.

Κανένας από το ΑΠΟΕΛ δεν διακρίθηκε, ούτε από τα μεγάλα ονόματα που έχουμε.

Η απογοήτευση όλων ήταν ζωγραφισμένη στα πρόσωπα τους και για άλλη μια χρονιά τα στομάχια μας είναι δημένα κόμπο.