Ευχαριστημένος παρά τις αδυναμίες

Ο Ντολ δεν μπορούσε να μην σχολίασε ότι η ομάδα παρουσίασε σε έναν ακόμα αγώνα τις γνωστές πλέον αδυναμίες. Παρόλα αυτά εντόπισε και το ότι σε αντίθεση με προηγούμενες χρονιές η επανέναρξη των αγωνιστικών υποχρεώσεων δεν συνοδεύτηκε με βαθμολογικές απώλειες.

Οι δηλώσεις του:

“Πιστεύω ότι μπήκαμε πολύ καλά στο παιχνίδι και σκοράραμε πολύ νωρίς. Όμως μετά το 1-0 χάσαμε πολλές εύκολες μπάλες, κάτι που έγινε και σε άλλα παιχνίδια. Επίσης οι παίκτες ήταν μακριά ο ένας από τον άλλο. Δεν ήμουν χαρούμενος. Μετά το 1-0 ρισκάραμε πολύ και η Πάφος είχε ευκαιρίες. Είδαμε ότι με 3-4 καλές μπαλιές μπορούσαμε να φτάσουμε πολύ εύκολα στην περιοχή. Χάσαμε καλές στιγμές που  δεν ήμασταν συγκεντρωμένοι και δεν ήμουν χαρούμενος. Ελέγχαμε στα πρώτα λεπτά αλλά μετά πολύ εύκολα χάσαμε το παιχνίδι από τα χέρια μας. Τα παιδιά πρέπει να μάθουν από αυτό. Μιλήσαμε στο ημίχρονο και στο δεύτερο ήμασταν πολύ καλύτεροι. Έβλεπες ότι οι παίκτες ήταν πιο σίγουροι με τη μπάλα. Στο τέλος αξίζαμε τη νίκη και είμαι χαρούμενος από το ξεκίνημα και το τέλειωμα του αγώνα. Για τα μέσα του αγώνα… πρέπει να πηγαίνουμε καλύτερα. Στο τέλος 3-0, ήταν καλό. Συγχαρητήρια στους παίκτες μου, δεν είναι εύκολο μετά από διακοπή”.