Φινλανδός

Από την Φινλανδία είναι οι διαιτητές του επαναληπτικού. Ο 40χρονος Mattias Gestranius θα είναι ο άρχοντας του αγώνα και απαιτούμε 50-50 διαιτησία. Αναφερόμαστε σε αυτό επειδή στον πρώτο αγώνα ο διαιτητής επέτρεψε το σκληρό και προκλητικό παιχνίδι.

Και η πιο μικρή λεπτομέρια μπορεί να παίξει σημασία. Να αναφέρουμε ότι ο Φινλανδός, στα τελευταία 4 παιχνίδια στην ευρώπη (και τα 4 στο Europa League) έδειξε σε όλα κόκκινη κάρτα. Ένα από αυτά μάλιστα, ήταν το Aberdeen-Απόλλων που τελείωσε 2-1 υπέρ της σκωτσέζικης ομάδας. Στο 71′ ο Gestranius έδειξε κίτρινη στον Σακέτι του Απόλλωνα. Λίγα λεπτά αργότερα ο ψεύτικος ρούφηξε το δεύτερο γκολ.

Οι παίκτες μας πρέπει να προσέξουν. Έστω και αν προκαλέσουν οι ισραηλίτες, που θα το κάνουν, δεν πρέπει να αντιδράσουν και να μείνουν συγκεντρωμένοι στο παιχνίδι. Το τελευταίο που θέλουμε είναι να μείνουμε ξανά με 10. Κάποιος πρέπει να το εξηγήσει στους παίκτες μας και ιδιαίτερα στους ευέξαπτους. Φέτος έχουμε πολλούς.