Φόρμα η Σαλαμίνα

Κάθε άλλο παρά εύκολη η σημερινή μας αντίπαλος Σαλαμίνα και καθόλου τυχαία βρίκεται στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 24 βαθμούς.  Επτά δηλαδή λιγότερους από εμάς. Όλοι γνωρίζουν ότι η ομάδα του Πουρσαϊτίδη διαθέτει ένα πολύ καλό σύνολο και δύσκολα χάνει.

Για όσους θυμούνται το 0-3 του πρώτου γύρου δεν ήρθε καθόλου εύκολα αλλά μετά από ενα δεκάλεπτο ξέσπασμα στο β’ ημίχρονο.

Η Σαλαμίνα έχει 7 νίκες, 3 ισοπαλίες και 7 ήττες. Εκτός έδρας έχει 3-1-4. Συνολικά σκόραρε 21 φορές και δέχθηκε 27 γκολ. Οι κόκκινοι είναι φορμαρισμένοι και η τελευταία φορά που έχασαν ήταν από την Ομόνοια στις 15 Δεκεμβρίου. Από τότε σε 6 παιχνίδια μετρά 5 νίκες και 1 ισοπαλία.

Πρέπει να προσέξουμε ιδιαίτερα τον 3ο σκόρερ του πρωταθλήματος Kingsley που μέχρι σήμερα σκόραρε 10 φορές.