Kaysar Vs ΑΠΟΕΛ 1-4

Η ομάδα μας έκανε το καθήκον της κερδίζοντας την Καισάρ έστω και αν βρέθηκε πολύ νωρίς πίσω στο σκορ. Απέναντι σε μια ομάδα που δεν μπορούσε να επιτεθεί με αξιώσεις και που επιβεβαίωσε τις τρομερές τις αδυναμίες, μπορέσαμε να βγάλουμε αντίδραση.

Η γρήγορη ισοφάριση και στη συνέχεια το 1-2 από τον Ανουάρ στο 25 αποδείχτηκαν καθοριστικά. Ο ΑΠΟΕΛ έχασε σωρεία ευκαιριών και όταν στο 48 ο Ατζίλι έκανε το 1-3 ο αγώνας απόκτησε διαδικαστικό χαρακτήρα. Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ντε Βινσέντι έκανε το τελικό 1-4.

Παρόλα αυτά η ομάδα μας φανέρωσε τις αδυναμίες που προσπαθεί να κρύψει όσο πιο καλά μπορεί. Ο τερματοφύλακας μας δεν εμπνέει εμπιστοσύνη και το λάθος του στη φάση του γκολ δεν είναι τυχαίο. Είναι για αυτό που έχουμε ανάγκη να μπει στην ομάδα το συντομότερο ο Ουζόχο.

Σε έναν αγώνα επίσης που ο Σαχάρ έπρεπε να φορτσάρει έδειξε να δυσκολεύεται να κάνει αυτό για το οποίο ήρθε στο ΑΠΟΕΛ. Το ότι αποχώρησε τραυματίας είναι επίσης κάτι που μπορεί να τον πάρει ακόμα πιο πίσω.

Η εξαιρετική παρουσία του Ζαχίντ και οι λύσεις που προσφέρουν οι Ανουάρ και Ατζίλι είναι χωρίς αμφιβολία κάτι παραπάνω από ενθαρρυντικά στοιχεία. Ο Τάμαρι είχε χρόνο συμμετοχής αντικαθιστώντας τον τραυματία Σαχάρ.