Κορυφή και κατάρρευση

Ο Κρίστιανσεν στάθηκε στο πολύ καλό πρώτο ημίχρονο αλλά και στην κατάρρευση των λίγων λεπτών του δευτέρου ημιχρόνου που έφερε τα γκολ της Αναγέννησης.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Θέλαμε να πάρουμε τη νίκη απέναντι σε μια ομάδα που οφείλαμε να δείξουμε σεβασμό ιδίως μετά τον βαθμό που πήρε από την ΑΕΚ. Είπα στους ποδοσφαιριστές μου να μπουν δυνατά και να ασκήσουν πίεση στην Αναγέννηση. Μπήκαμε δυνατά, φτιάξαμε ευκαιρίες και ολοκληρώσαμε το πρώτο μέρος με το 2-0 υπέρ μας. Μπορούσαμε να πετύχουμε περισσότερα γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο έπρεπε να συνεχίσουμε με τον ίδιο ρυθμό για να πετύχουμε και τρίτο γκολ. Παρόλα αυτά δεν ήμασταν αυτοί που έπρεπε και για πέντε λεπτά καταρρεύσουμε και δεχθήκαμε κάποια γκολ. Ελέγξαμε όμως το παιχνίδι στη συνέχεια. Ξέραμε την προϊστορία που δεν κερδίζαμε τα τελευταία έξι χρόνια μετά τη διακοπή. Τώρα θα απολαύσουμε ότι είμαστε στην κορυφή αλλά δεν ξέρω πόσο θα διαρκέσει. Θα ξεκουραστούμε και βλέπουμε το επόμενο παιχνίδι. Ευχαριστώ τον κόσμο που ήρθε και μας στήριξε».