Σύνθημα πρόκρισης

Το 1-1 του πρώτου αγώνα δίνει προβάδισμα στην Ομόνοια αλλά ο προπονητής μας έστειλε αισιόδοξο μήνυμα πρόκρισης ενόψει του επαναληπτικού. Ο ΑΠΟΕΛ ήταν βελτιωμένος σε σχέση με προηγούμενους αγώνες αλλά όχι σε βαθμό που να του επιτρέψει να πάρει το ζητούμενο. Το γκολ που πέτυχε με κόπο και μόχθο στις αρχές του 2ου ημιχρόνου δεν ήταν αρκετό αφού 3 λεπτά αργότερα δέχτηκε την ισοφάριση.

Ο Πουρσαϊτίδης άλλαξε διάταξη και άτομα σε μια προσπάθεια να βελτιωθεί η αμυντική συμπεριφορά αλλά και να γίνουμε πιο επιθετικοί. Η αλήθεια είναι ότι ο Γκαρνερ δεν τροφοδοτήθηκε αρκετά ενώ σε έναν ακόμα αγώνα φάνηκαν οι αμυντικές μας αδυναμίες.

Παρόλα αυτά η προσοχή όμως έχει ήδη στραφεί στον επαναληπτικό όπου αν κερδίσουμε για πρώτη φορά φέτος τους χόχους θα εξασφαλίσουμε την πρόκριση στα ημιτελικά