Tottenham Vs ΑΠΟΕΛ 3-0

Με 2 γκολ στο α’ ημίχρονο η Τόττεναμ έδειξε το πόσο καλή ομάδα είναι και έσβησε νωρίς τις οποιεσδήποτε ελπίδες είχαμε για πρόκριση. Στο τέλος του αγώνα διαμόρφωσε το τελικό 3-0 και πλέον ο ΑΠΟΕΛ μπορεί και επίσημα να συγκεντρωθεί στις εγχώριες του υποχρεώσεις.

Από τα πρώτα κιόλας λεπτά η Τόττεναμ έκανε αισθητή την παρουσία της και έδειξε ότι κάθε άλλο παρά αδιάφορη είναι για τον αγώνα. Στο 9′ χάθηκε μια ευκαιρία για τους Λονδρέζουν να ανοίξουν το σκορ που ούτε και εμείς καταλάβαμε πως δεν κατάφεραν να σκοράρουν. Η μπάλα αποκρούστηκε 2 φορές από τον Πέρεζ, μία από τον Ρουέδα και μετά από την αστοχία!

Οι εγγλέζοι συνέχισαν να πιέζουν μέχρι που οΛιορέντε άδειασε πανέμορφα τον Ρουέδα και άνοιξε το σκορ του αγώνα με πλασέ.

Στο 37′  η Τότεναμ έκανε το 2-0 με τον Σον. Προηγήθηκε εξαιρετική συνεργασία του σκόρερ με τον Λιορέντε έξω από την περιοχή, ο Ισπανός έδωσε ξανά στον συμπαίκτη του κι΄αυτός με ωραίο φαλτσαριστό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

Στο β’ ημίχρονο ο ΑΠΟΕΛ κράτησε μπάλα αλλά αυτό από μόνο του δεν ήταν αρκετό. Βρέθηκαν κάποιες ευκαιρίες αλλά το γκολ το πέτυχε 10 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα.

Ο Ενγκουντού ήταν αυτός που στο 80′ του αγώνα έκανε το 3-0. Ο ποδοσφαιριστής της Τότεναμ έπειτα από εξαιρετική κίνηση μέσα στην περιοχή, με σουτ νίκησε τον Πέρεζ για τρίτη φορά.

Ο Δώνης άλλαξε τον Βινίσιους με τον Σαλλάι στο β’ ημίχρονο ενώ χρόνο συμμετοχής πήραν οι Ντε Καμάργκο και ο νεαρός Αντωνίου.

Η Τόττεναμ τερμάτησε πρώτη στον όμιλο μας.