Ιβάν: Η πίστη των ποδοσφαιριστών

Η πίστη των ποδοσφαιριστών για τη νίκη ήταν σύμφωνα με τον προπονητή μας ο παράγοντας που έκρινε τον αγώνα έστω και στη τελευταία φάση του αγώνα. Ο Γιοβάνοβιτς στάθηκε επίσης στην  αγωνιστικότητα και διάθεση των παικτών αλλά και στο το ότι στο δεύτερο ημίχρονο δεν παίχτηκε ποδόσφαιρο λόγω των πολλών διακοπών. Αναλυτικά οι δηλώσεις Γιοβάνοβιτς:

«Ήταν δύσκολο παιχνίδι και σίγουρα η νίκη έτσι όπως ήρθε είναι επιβράβευση όλης της προσπάθειας που κάναμε. Κάναμε πολύ καλό παιχνίδι ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο σε ότι φορά στην κατοχή και ευκαιρίες. Παρά το γκολ που δεχτήκαμε, αυτό δεν μας εμπόδισε να παίξουμε με τον ίδιο τρόπο. Σίγουρα, το ότι πήγαμε στο ημίχρονο με το 1-0 ήταν περισσότερο λόγω της αδυναμίας μας να σκοράρουμε.Στο δεύτερο ημίχρονο υπήρχαν διακοπές, πολλές φορές νομίζω ότι σταμάτησε το παιχνίδι και μεγάλο χρονικό διάστημα. Ήταν δύσκολο να κρατήσει ρυθμό. Ο Απόλλωνας είναι οργανωμένη ομάδα, ξέρει να αμύνεται και είναι γρήγορη στις αντεπιθέσεις.Η αγωνιστικότητα και η διάθεση μέχρι το τέλος, εφόσον είχαμε παίχτη παραπάνω, μας έδωσε τη νίκη επί ενός πολύ καλού αντιπάλου. Περάσαμε από πολλές δυσκολίες, όμως πιστεύω ότι η πίστη των ποδοσφαιριστών μας οδήγησε στη νίκη και είμαι πολύ ικανοποιημένος από αυτό».