Man of the match: Μαντούκα

Το σκηνικό να είμαστε κακοί στο πρώτο ημίχρονο και να βελτιωνόμαστε στην επανάληψη, εμφανίστηκε για καμία μια φορά στο χθεσινό παιχνίδι της ομάδας μας.  Ένα πολύ κακό πρώτο ημίχρονο όπου κανένας από τους παίκτες μας δεν ξεχώρισε με την εμφάνιση του ακολούθησε ένα καλό 25λεπτο που ήταν αρκετό για να κερδίσουμε τον αγώνα. Η γενικά μέτρια εμφάνιση δυσκολεύει και εμάς να αναδείξουμε τον καλύτερο παίκτη για το συγκεκριμένο παιχνίδι. Λαμβάνοντας λοιπόν υπόψη κυρίως την εμφάνιση της ομάδας μας στο δεύτερο ημίχρονο, ο Μαντούκα είχε την καλύτερη απόδοση και είναι για εμάς ο Μan of the Match. Η ποιότητα και η εξυπνάδα στο παιχνίδι του είναι κατά γενική ομολογία ότι καλύτερο διαθέτει η ομάδα μας αυτή την περίοδο. Δεν είναι τυχαίο γεγονός ότι οι καλύτερες φάσεις συνήθως ξεκινούν από αυτόν. Είχε καλές ενέργειες στο δεύτερο ημίχρονο όπου θα μπορούσε να είχε σκοράρει. Από αυτόν ξεκίνησε η φάση του τέρματος της ομάδας μας. Κέρδισε το φάουλ έξω από την περιοχή και στην εκτέλεση έδωσε έξυπνη μπαλιά στο Μοραίς ο οποίος έβγαλε την ασιστ στο Μπιτον. Πέραν αυτού, έβγαλε 4-5 πάσες για γκολ που δυστυχώς δεν αξιοποιήθηκαν από τους επιθετικούς της ομάδας μας. Έπαιξε κατά το μεγαλύτερο διάστημα στην δεξιά πτέρυγα της επιθετικής μας γραμμής δείχνοντας για ακόμη μια φορά ότι είναι ο παίκτης που μπορεί να δώσει λύσεις από όπου και εάν του ζητηθεί. Η απόδοση του Μαντουκα είναι βαρόμετρο για την ομάδα μας και τον χρειαζόμαστε φρέσκο και υγιή στα επόμενα παιχνίδια.

Τέλος θα θέλαμε να ευχηθούμε αυτή να ήταν η τελευταία φορά που μας στερείται το δικαίωμα να είμαστε στο γήπεδο. Η παρουσία του κόσμου μας, ειδικά σε αυτή την κρίσιμη καμπή του πρωταθλήματος, είναι κάτι περισσότερο από απαραίτητη. Δίνει ρυθμό στην ομάδα μας και βοηθά τους παίκτες μας να έχουν και να διατηρούν σε μεγάλα χρονικά διαστήματα καλή απόδοση.