Πρώτο

Το Σάββατο το βράδυ παίζουμε με τους χόχους στο ΓΣΠ σε ένα παιχνίδι που πρέπει πάση θυσία να κερδίσουμε. Είναι η τρίτη φορά που παίζουμε το παράρτημα φέτος και πρέπει να είναι η τρίτη φορά που θα τους κερδίσουμε.

Στον πρώτο αγώνα 31/10/2018 κερδίσαμε με 2-0 και επιβάλαμε από το πρώτο λεπτό τον ρυθμό μας. Στο 32′ πρηγηθήκαμε μετά από ένα κλέψιμο της μπάλας από τον Ταμάρι και ένα συνδυασμό Ζαχίντ και Νατέλ ανοίξαμε το σκόρ. Συνεχίσαμε να ελέγχουμε τον αγώνα μέχρι το δεύτερο γκολ που ο Ταμάρι έκανε τα δικά του.

Σε αντίθεση με το πρώτο παιχνίδι, οι χόχοι προηγήθηκαν με 1-0 και ο Βάντερμαν μας έσωσε από δεύτερο γκολ που θα έκανε τα πράγματα πιο δύσκολα.

Ο Ταμάρι στο δεύτερο ημίχρονο το πήρε προσωπικά και με 2 γκολ σε 3 λεπτά γύρισε το παιχνίδι και τους χόχους ανάποδα. Δεν σημαίνει όμως ότι πάντα θα μας σώζει ο Ιορδανός…