Πάφος Vs ΑΠΟΕΛ 1-1

Δεν καταφέραμε να κρατήσουμε το υπέρ μας σκορ και στο τέλος ισοφαριστήκαμε και αφήσαμε ακόμα 2 βαθμούς σήμερα στην Πάφο. Δίκαιο χαρακτηρίστηκε από τους περισσότερους το αποτέλεσμα αφού θα μπορούσαμε να σκοράρουμε και δεύετερο γκολ πριν να το δεχθούμε. Το γεγονός όμως ότι ήμασταν μπροστά να αφήνει απογοητευμένος.

Ο Πουρσαϊτίδης ξεκούρασε 5-6 βασικούς παίκτες για το παιχνίδι της Τετάρτης με τους χόχους. Λουντέμο, Ζαχίντ, Ενσούε, Γκάρνερ και Ζαμπάλα μαζί με τον τραυματία Βινίσιους.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε στην μετριότητα και από τις 2 πλευρές. Το μόνο σημαντικό ήταν μια μπαλιά ακριβεία του Κλωναρίδη αλλά ο Μπεν Σαχάρ μπροστά σε κενή εστία έστειλε την μπάλα στον ουρανό.

Στο δεύτερο ημίχρονο έγιναν πολλλές ευκαιρίες μπροστά και από τις 2 εστίες. Στο 51′ η εκτέλεση φάουλ του Ντε Βινσέντι νίκησε τον πολύ καλό τερματοφύλακα των Πάφιων και άνοιξε το σκορ. Λίγο αργότερα ακυρώθηκε γκολ του Κατσαντώνη αφού προηγήθηκε χέρι του Μπεν Σαχάρ.

5 λεπτά πριν το τέλος η Πάφος ισοφάρισε σε μια φάση που κοιμήθηκε ο Γουίλερ.

Ουζόχο, Σάντος, Ζόρζε, Ντε Βινσέντι, Μπεν Σαχάρ (85’Νούχιου), Ανουάρ, Κατσαντώνης, Σατσιάς (75’Γαβριήλ), Κλωναρίδης (59’Ντογκαλά), Γουήλερ, Σιέλης (85’Ενσούε).